ΟΙΚΟΥΜΕΝΗ

Μουσείο & Ακαδημία Παιδικής Τέχνης - Museum & Academy of Children's Art

Χορηγός

Αποκλειστικός Χορηγός

Follow Us

  

6η Biennale 2012-2013

Συμμετοχές ξένων χωρών

Συμμετείχαν   134 χώρες με 130.000 συμμετοχές , 930 φορείς

Πρώτα  βραβεία,  Ακαδημίας Παιδικής τέχνης                                     57

Δεύτερα Βραβεία, Περγαμηνή  Άριστης   συμμετοχής                      119

Τρίτα βραβεία  Βραβεία , Περγαμηνή  πολύ καλής συμμετοχής    134

 

Ελληνική συμμετοχή

Ελλάδα 7380 συμμετοχές,  87 πόλεις

 

Βραβεία

Πρώτα Βραβεία Ακαδημίας Παιδικής Τέχνης                    31

Δεύτερα Βραβεία Περγαμηνή  Αρίστης συμμετοχής         50

Τρίτα Βραβεία Περγαμηνή  πολύ καλής συμμετοχής        31

 

Τα Μέλη της κριτικής  επιτροπής

Τουρκία, Ismet Serefoglou , καλλιτέχνης εκπαιδευτικός

Bulgaria, Vasilie Vasilevf,   καλλιτέχνης εκπαιδευτικός

Peru , Carmen Rodriguez, καλλιτέχνης εκπαιδευτικός

 

Ελλάδα, Γιάννης  Δανδαλιάρης ιστορικός Τέχνης

Ελλάδα, Έλενα Τονικίδη, ψυχολόγος, εικαστικός- art-therapist

Ελλάδα, Ξανθόπουλος Γιώργος  εκπαιδευτικός

Ελλάδα, Αναστασία  Χατζοπούλου

 

 

ΕΛΛΑΔΑ ΒΡΑΒΕΙΑ

   

 ΠΡΩΤΑ ΒΡΑΒΕΙΑ

  1. ΧΑ13-18-ΣΟΦΙΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ-16-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  2. ΧΑ2-12-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ-9-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  3. ΜΑΡΘΑ ΤΕΡΖΗ -13-ΜΗΛΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  4. Β2-2-ΦΩΤΕΙΝΗ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ-7ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  5. Β1-8-ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΣΑΜΟΥΧΛΙΔΗΣ-9- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  6. Δ6-6-ΓΑΒΡΙΗΛ ΝΤΟΥΓΙΑΣ-6-ΞΑΝΘΗ 
  7. Β2-14-ΣΑΡΑΦΙΑΝΟΣ ΚΟΥΤΣΟΣ-8-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  8. ΧΑ13-14-ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ  ΓΕΡΟΧΡΙΣΤΟΥ-13-ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΟΣ ΣΑΜΟΣ
  9. Ζ9-2-ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΧΑΔΟΛΙΑΣ -6-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  10. XA1-1 ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ 13-ΞΑΝΘΗ
  11. ΧΑ1-4-ΓΙΩΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ-13-ΞΑΝΘΗ
  12. ΧΑ1-5-ΖΕΡΕΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-11-ΞΑΝΘΗ
  13. ΧΑ5-1-ΚΛΕΟΝΙΚΗ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-9-ΘΗΒΑ
  14. ΧΑ6-1-ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΠΑΣΤΕΛΑΣ -11-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  15. ΧΑ6-2ΕΛΕΝΗ ΤΣΙΑΞΕΡΛΗ-12-ΘΑΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  16. ΧΑ7-1-ΜΑΥΡΕΤΤΑ ΒΑΓΕΝΑ-14-ΛΕΥΚΑΔΑ
  17. ΧΑ8-1-ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ -15-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  18. ΧΑ9-1-ΣΤΕΛΑ ΣΤΑΗ -15-ΔΡΑΜΑ
  19. ΧΑ11-14-ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΟΛΑΡΙΔΗΣ -15-ΗΜΑΘΙΑ
  20. ΧΑ13-6-ΣΑΝΤΥ ΒΟΓΛΗ -11-ΣΠΑΤΑ ΑΤΤΙΚΗ
  21. ΧΑ13-7-ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΔΑΤΣΗ -15-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  22. Β1-5-ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ-ΠΥΛΑΙΑ -ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  23. Ζ8-6-ΕΥΑΝΘΙΑ ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ -8- ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
  24. Η1-ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ -15-ΑΘΗΝΑ
  25. Η-2-ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΛΗΣ-15-ΑΘΗΝΑ
  26. ΧΑ11-13-ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΓΙΔΩΤΟΥ-9-ΗΜΑΘΙΑ
  27. ΧΑ13-15-ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ 15-ΑΘΗΝΑ
  28. ΧΑ13-21-ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΑΚΡΥΔΑΚΗ -17-ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
  29. ΧΑ13-22-ΧΙΣΤΙΝΑ ΚΩΤΣΑ-14-ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΟΣ ΣΑΜΟΣ
  30. ΧΑ 20-21 ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ ΡΕΓΚΙΝΑ-9-ΞΑΝΘΗ
  31. ΧΑ 20-1-ΝΕΣΤΟΡΊΔΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ-9- ΞΑΝΘΗ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΡΑΒΕΙΑ

  1. ΧΑ2-4-ΙΩΑΝΗΣ ΠΙΠΙΛΙΟΣ-8-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  2. ΧΑ20-1- ΜΑΝΑΒΑΚΗ ΧΑΡΑ-4-ΞΑΝΘΗ
  3. ΧΑ20-5-ΣΟΛΟΜΩΤΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-6-ΞΑΝΘΗ
  4. ΧΑ2-11-ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΚΑΠΛΑΝΤΖΗ-11-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  5. ΧΑ3-6-ΑΝΝΑ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΑΚΗ -13-ΚΡΗΤΗ
  6. ΧΑ6-6-ΘΕΑΝΩ ΣΤΟΪΚΙΔΟΥ-15-ΘΑΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  7. ΧΑ11-1- ΔΙΟΝΗΣΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ-10-ΠΑΤΡΑ
  8. ΧΑ11-13-ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΓΙΔΙΩΤΟΥ-9-ΗΜΑΘΙΑ
  9. ΧΑ11-15-ΑΣΠΑΣΙΑ ΚΕΡΑΜΙΔΙΩΤΗ 10-ΠΙΕΡΙΑ
  10. ΧΑ11-16-ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ ΠΑΠΠΑΣ-10-ΑΤΤΙΚΗ
  11. ΧΑ11-17-ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΟΥ- -ΗΜΑΘΙΑ
  12. ΧΑ11-18-ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ-9-ΗΜΑΘΙΑ
  13. ΧΑ11-19ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ-9-ΗΜΑΘΙΑ
  14. ΧΑ13-5-ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΚΟΤΡΟΠΟΥΛΟΥ-18-ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΤΤΙΚΗ
  15. Β1-3-ΛΙΛΙΑΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ-8- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  16. Β1-3-ΜΑΡΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΥΛΩΝΙΔΟΥ -13-ΠΥΛΑΙΑ ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  17. Β1-4-ΑΛΙΚΗ ΚΥΡΚΟΥ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΥ -12-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  18. Β1-5-ΘΕΟΔΩΡΑ ΓΚΟΓΚΟΥ-9-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  19. Β2-9-ΜΕΛΙΝΑ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ -10- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  20. Δ1-1-ΖΩΗ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗ-6-ΞΑΝΘΗ
  21. Δ2-2-ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΥ-6-ΞΑΝΘΗ
  22. Δ3-3-ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΕΡΛΕΠΕΣ -6-ΞΑΝΘΗ
  23. Δ4-4-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΜΑΝΑΤΙΑΔΗΣ -6-ΞΑΝΘΗ
  24. Δ5-5 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΟΥΤΡΑ-6-ΞΑΝΘΗ
  25. Δ6-6-ΓΑΒΡΙΗΛ ΝΤΟΥΓΙΑΣ-6-ΞΑΝΘΗ
  26. Δ7-7-ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΚΟΥΡΗ -6-ΞΑΝΘΗ
  27. Δ8-8- ΜΑΡΙΑ ΤΖΑΧΑΝΗ-6-ΞΑΝΘΗ
  28. Δ9-ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΖΕΡΝΙΔΗΣ - 6- ΞΑΝΘΗ
  29. Δ10-10-ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΕΛΕΤΖΙΔΗΣ -6-ΞΑΝΘΗ
  30. Δ11-11-ΜΑΡΘΑ ΚΟΥΚΟΥΔΕΤΣΟΥ-6-ΞΑΝΘΗ
  31. Δ12-12-ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΘΕΟΔΕΩΡΙΔΟΥ -ΠΛΗ-6-ΞΑΝΘΗ
  32. Δ13-13-ΜΑΙΡΗ ΤΣΙΣΜΕΤΖΗ -6- ΞΑΝΘΗ
  33. Δ14-14-ΜΑΡΙΑ ΞΕΝΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΔΟΥ-6-ΞΑΝΘΗ
  34. Δ15-15-ΜΑΡΙΟΣ ΒΕΡΤΣΩΝΗΣ -6-ΞΑΝΘΗ
  35. Δ16-16- ΜΙΧΡΑΝ  ΑΒΑΚΙΑΝ-6-ΞΑΝΘΗ
  36. Δ17-17-ΘΑΝΟΣ ΛΑΣΚΑΡΗΣ-6-ΞΑΝΘΗ
  37. Δ18-18-ΓΙΑΣΕΜΙΝ ΕΜΠΛΙΟΥΚ-5-ΞΑΝΘΗ
  38. Δ19-19-ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΔΑΣΤΕΡΙΔΗ -6-ΞΑΝΘΗ
  39. Δ20-20- ΜΑΡΙΤΙΝΑ  ΚΥΡΚΟΥ-6-ΞΑΝΘΗ
  40. Ζ1-1-ΧΑΜΠΕΡΗ-14-ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΙΕΡΙΑΣ
  41. Ζ3-1ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΑΠΑΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ-7-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  42. Ζ6-1-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ -16-ΚΕΡΚΥΡΑ
  43. Ζ7-2-ΕΥΣΤΑΘΙΑ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ-10-ΠΑΤΡΑ
  44. Ζ8-1-ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΥΚΑΚΗ-11- ΗΡΑΚΛΕΙΟ- ΚΡΗΤΗ
  45. Ζ8-5-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ-8-ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ
  46. ΜΘ1-1ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ ΛΙΑΛΙΟΥ-11-ΘΕΣΝΙΚΗ
  47. ΣΤ2-1-ΤΑΤΙΑΝΑ ΠΑΠΑΠΔΟΠΟΥΛΟΥ-11-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  48. ΣΤ4-2-ΑΘΗΝΑ ΣΦΕΪΚΟΥ-12- ΤΡΙΚΑΛΑ
  49. ΣΤ5-1-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΖΙΤΖΙΛΗΣ-9-ΚΑΤΕΡΙΝΗ
  50. ΣΤ6-1ΦΩΤΕΙΝΗ ΧΑΡΙΣΗ -12-ΦΛΩΡΙΝΑ

 

 

 

ΤΡΙΤΑ ΒΡΑΒΕΙΑ

  1. ΧΑ1-2-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΤΟΥ -7-ΞΑΝΘΗ
  2. ΧΑ1-3-ΒΕΡΒΕΛΙΔΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ-9-ΞΑΝΘΗ
  3. ΧΑ3-4-ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΚΟΣ-10-ΠΑΤΡΑ
  4. ΧΑ4-1- ΜΑΡΙΑ ΓΑΛΑΝΑΚΗ-13-ΚΡΗΤΗ
  5. ΧΑ4-2-ΧΟΤΖΑ ΣΙΛΝΤΙ -13-ΚΡΗΤΗ
  6. ΧΑ4-3-ΕΜΑΝΟΥΗΛ ΝΙΩΤΑΚΗΣ -13-ΚΡΗΤΗ
  7. ΧΑ5-4-ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΦΑΣΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ 11-ΘΗΒΑ
  8. ΧΑ6-7-ΝΕΦΕΛΗ ΙΒΑΝΟΒΙΤΣ-12-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  9. ΧΑ8-12-ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΤΙΚΑΣ-8- ΗΜΑΘΙΑ
  10. ΧΑ13-4-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ- ΠΑΝΤΟΥΡΑΡΟΥ-12-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  11. Β2-3-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΑΙΔΟΣ-10-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  12. Β2-5-ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΝΑΙΔΟΥ-7-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  13. Β2-6-ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΤΑΥΡΟΟΥΛΟΥ -7- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  14. Β2-7-ΑΘΗΝΑ ΚΑΡΥΩΤΗ -8-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  15. Β2-8-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ 8-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  16. Β2-10-ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ -9-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-
  17. Β2-14-ΣΑΡΑΦΙΑΝΟΣ ΚΟΥΤΣΟΣ-8-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  18. ΒΒ1-6-ΜΑΡΙΛΕΝΑ ΚΑΜΑΝΙΚΑ -9- ΠΥΛΑΙΑ ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  19. Γ1-1- ΚΥΒΕΛΗ ΜΑΡΙΑ ΦΟΥΡΛΗ-10-ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗ
  20. Γ1-1-ΕΛΕΝΗ ΜΑΤΘΑΙΑΣΟΥ-8-ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗ
  21. Γ1-8- ΙΩΑΝΝΑ ΕΛΕΝΗ -ΠΑΝΟΥΣΗ- 9-ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗ
  22. Γ1-10- ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-7-ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗ
  23. Ε2-1-ΣΩΤΗΡΙΑ ΣΤΕΦΑ-6-ΒΙΟΤΙΑ
  24. Ζ1-2ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ -13-ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΙΕΡΙΑ
  25. Ζ1-3-ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΕΤΟΣ-13-ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΙΕΡΙΑ
  26. Ζ2-1-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΑΝΙΟΥ-12-ΑΛΙΣΤΡΑΤΗ –ΣΕΡΡΕΣ
  27. Ζ8-8-ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΠΕΤΣΑΛΑΚΗ-11-ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ
  28. Ζ9-2-ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΧΑΔΟΛΙΑΣ -6-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  29. Θ3-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-9-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  30. Θ4-ΚΕΛΛΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ-10-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  31. Θ11-ΣΟΦΙΑ ΚΟΖΕΗ- 11- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 

ΒΡΑΒΕΙΑ ΞΕΝΩΝ ΧΩΡΩΝ

 

ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ

  1. TA35-2MATIAS ANTONIO CASTILLO AVILES.-16-CHILE
  2. TA35-1-JOSHUA ANDRES OGALDE ESTAY-16-CHILE
  3. A54-39-APARJITA SINGM -10-INDIA
  4. A51-6- DEFNE DURU EKER-7-TURKIEY
  5. A30-50-ZUKHRA GUSEYNOVA-9-RUSSIA
  6. A30-22-IRINA GAVROLJCHUK -15-RUSSIA
  7. A29-2-KARD KRISTEL SELIRAND -8-
  8. A93-3-VICTORIA SIMEONOVA--6-BULGARIA
  9. A35-25-ARIANA NICOLE RIVERA ZAPATA-5-PERU
  10. A20-14-STEFAN KRASIMIROV-12-BULGARIA
  11. A10-3-MARIA KOMLEVA-13-BELARUS
  12. A2-5-ANDREA TOMIC-12- SERVIA
  13. A2-7-DIMITRIJE PESIC-12 SERBIA
  14. A8-7-DONKA GEORGIEVA DIMOVA-13-BULGARIA
  15. A10-1-NONNA SHARKOVA-14-BELARUS
  16. A10-2-OLGA TURUKINA-14- BELARUS
  17. A11-21-SHIMOLI PATEL -11-INDIA
  18. A13-1-LONG YUNG LEE -17- CHAINA
  19. A13-7-HO YAN LO-17-CHINA
  20. A13-8-CHING LAM LEUNG-15-CHINA
  21. A13-9-TSZ YING WONG-15-CHINA
  22. A13-10-KA YING SIU-15-CHINA
  23. A15-1-CARLA WEN SUALDEA MARTINEZ-15-SPAIN
  24. A16-14-ANNAKLIMENKI -10 -UKRAINA
  25. A16-15-HATALI STOROSHUK -11 –UKRAINA
  26. A19-4-SREE RAG KONGOT-INDIA
  27. A19-17-NIYATI SHAH-13-INDIA
  28. A21-5-MARIA GORBENKO-8-RUSSIA
  29. A25-1-DOROTEJA PERISIC ZIKIC -13-SERBIA
  30. A25-2-DARIJA DODEROVIC-13- SERBIA
  31. A27-5-RASA ASMONAITE-13-LITHUANIA
  32. A27-6-AUGUSTNAS MILKUS -11-LITHUANIA
  33. A30-2-IRINA TIYMIKOVA-14-RUSSIA
  34. A30-12-OLGA BORISOVA-15-RUSSIA
  35. A30-18-VALENTINA GORBACHEVA-14-RUSSIA
  36. A30-29-EKATERINA SEMICHEVA-12-RUSSIA
  37. A31-2-STANISLAVA NEKOVA-16-BULGARIA
  38. A32-1-TANYA EFIMOVA-15-UKRAINA
  39. A32-2-EVGENIY LYALIN-15-UKRAINA
  40. A32-6-KATERINA MAKEEVA-15-UKRAINA
  41. A33-6-VEDIKA VIJAY BHOSALE-13-INDIA
  42. A33-7-SAILI HEMANT SAWANT-17-INDIA
  43. A33-9-SIDDHI SUDHAKAR GHADI-9-INDIA
  44. A33-10-PRATHAMESH PRAKASH PATIL-11-INDIA
  45. A33-11-VAIDEHI RAJESH SAWANT-13-INDIA
  46. A33-17-SHRADDHA DINESH PARAB-14-INDIA
  47. A33-24-SHITAL SUBHASH MORE-16-INDIA
  48. A35-4-GIANELLA MARINA GOMEZ CAMPOMANES-16-PERU
  49. A40-1-MARIA DROMIADI-12-RUSSIA
  50. A51-7-BERFIN BUSE BABAYIGIT-14-TURKEY
  51. A51-12-ASLI ATASEVER REZANKO-11-TURKEY
  52. A54-1-WING TO KWOK-16-CHAINA
  53. A55-13-HARENDER A-11-INDIA
  54. A57-2-NGAN TUNG TO-7-CHAINA
  55. A57-5-KIN GI LAU-7-CHAINA
  56. A57-11-WING TUNG LOOK-13-CHAINA
  57. A57-15-SHER YEE LAM -15-CHAINA

 

ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΡΑΒΕΙΑ

  1. TA35-5-IVANNIA BELEN JACOB GARCIA.
  2. TA-12-CHILETA35-3-3MARJORIE ANDREA ENCINA ZAPETA -16-CHILE
  3. A2-4-TAJANA TOMIC-13- SERBIA
  4. A5-1-JELENA KRNETA-11-SERBIA
  5. A5-6-NIKOLETA POPOVAC-11-SERBIA
  6. A5-20-13-GYONGYI  RAC-15-SERBIA
  7. A7-8-NEDA GRICIUNAITE-13-LITHUANIA
  8. A7-10- GLISTINA PINIGYTE-13-LITHUANIA
  9. A8-3-MARIYA-MAGDALENA APOSTOLOVA BABALIEVA-12-BULGARIA
  10. A8-8-VASILEVA BOYANOVA BONEVA-14-BULGARIA
  11. A10-3-MARIA KOMLEVA-13-BELARUS
  12. A10-4-DARIA GONBACHYOVA-14-BELARUS
  13. A10-5-VLADIMIR SOVOSTUYK-13-BELARUS
  14. A10-8-KARINA KYRAHZ-13-BELARUS
  15. Α4-9-IVA CICIC-8- KROATIA
  16. A10-11-NATALIA MARTYNOVA-13-BELARUS
  17. A10-12-VICTORIA KISELEVA-13-BELARUS
  18. A11-5-DEV SHODHAN-10-INDIA
  19. A11-8-RUDRA PATEL-6-INDIA
  20. A11-9-MILAUNI SHODHAN-15-INDIA
  21. A12-12-VIKTOR CVEJIC-10-SERBIA
  22. A13-4-YUK WAI CHAN -15-CHAINA
  23. A13-5-YIN YU KHAN -16-CHAINA
  24. A13-6-KA YE TSANG -16-CHAINA
  25. A13-12-KA WAN YU-15-CHAINA
  26. A16-1- POLINA SOLOVYOVA-14-UKRAINA
  27. A16-2- YULIA KOUAL-14 –UKRAINA
  28. A16-4-ARTEM ARTEMENKO-9 –UKRAINA
  29. A16-7-ALINA ODINETS -8 –UKRAINA
  30. A16-9-TORI ABRAMOVA -11 –UKRAINA
  31. A16-11-IOANNA PASAITA-10 –UKRAINA
  32. A16-20-ARINA YZIKOVA-9-9 -UKRAINA
  33. A16-21-TATIANA CHERNIKH-12-UKRAINE
  34. A17-3-MARTA VIKTORIJA ZILINSKA-10-LATVIJA
  35. A19-2-AKSHITA PATIL-13-INDIA
  36. A19-3-VIVA SASIDHARAN-16-INDIA
  37. A19-6-SARA MALKHARE-9-INDIA
  38. A19-14-GEETA TATHED-14-INDIA
  39. A19-23-ANANYA MAHADEVAN-12-INDIA
  40. A20-5-MARINA DIMITROVA-11-BULGARIA
  41. A20-13-VANINA STEFANOVA-9-BULGARIA
  42. A21-1-ELIZAVETA SHITIKOVA-10-RUSSIA
  43. A21-2- VICTORIA BABAYKINA-11-RUSSIA
  44. A21-6-YULIA VASILYEVA - 10 RUSSIA
  45. A21-7-LIA MINGASIEVA-11-RUSSIA
  46. A21-8-LIA MINGASIEVA-9-RUSSIA
  47. A22-1-ALEKSEI BOLDIN-15- ESTONIA
  48. A22-3-ALEKSANDR SEVERDALKIN-16- ESTONIA
  49. A23-2-PARANGI CHETANBHAI RATHOD-10- INDIA
  50. A24-1-MARTIN KARABIBEROV -10-BULGARIA
  51. A26-1-LAZAR LJUBIC-14-SERBIA
  52. Α27-2-GABRIELE GAIZUTYTE-11- LITHUANIA
  53. A27-4- PAULINA RUPLENAITE -12-LITHUANIA
  54. A27-11-KAROLINA KOSKINAITE-12-LITHUANIA
  55. A27-12-ZILVIVAS BARANAUSKAS-12-LITHUANIA
  56. A30-1-MARIA GOBITSKAJA-10-RUSSIA
  57. A30-3-ZHIRIJAT GADZHIEVA-10-RUSSIA
  58. A30-13-VLADIMIR KUKUZEJ-13-RUSSIA
  59. A30-19-ZARINA ZABIROVA-14-RUSSIA
  60. A30-31-VLADIMIR UZUNOV-15-RUSSIA
  61. A30-45-MIKHAIL YUDIN-15-RUSSIA
  62. A30-53-ILDAR UMETBAYEV-12-RUSSIA
  63. A31-1-EKATERINA LUDMILOVA KRALEVA-16-BULGARIA
  64. A32-3-TRIVENI AJIT JAWALE-13-INDIA
  65. A32-4-ATHAV UDAY TUKRUL-10-INDIA
  66. A32-5-DANIEL KOSTRIKOV-7-UKRAINA
  67. A32-12-YANA GUSTOVA-16-UKRAINA
  68. A33-1-NANDINI RAMDAS VAVHAL -17-INDIA
  69. A33-2-VAISHNAVI AIGAL-17-INDIA
  70. A33-14-SHRADDHA MAHENDRA BERDE-13-INDIA
  71. A33-15-ANUJA ANIL KHILARI-10-INDIA
  72. A33-18-ADITI VIKAS DATEKAR-8-INDIA
  73. A33-19-ANAYA MILIND GAWDE-8-INDIA
  74. A33-20-SWARA PRAMOD TANDEL-10-INDIA
  75. A33-22-TANNAY AJIT JAWALE--10-INDIA
  76. A33-26-SHANICA VINOD KADAM-9-INDIA
  77. A33-27-ADITYA ANIL KHILARI-11-INDIA
  78. A34-2-FIRDEZ MESUT -12-BULGARIA
  79. A34-4-DONIKA PETKOVA-12-BULGARIA
  80. A34-8-ISKRA MARIANOVA-17-BULGARIA
  81. A35-6-LEANDRO ENRIQUE VASQUEZ TRELLES-15-PERU
  82. A35-8-CARLA BRENDA BRAVO ARIAS-15-PERU
  83. A35-15-GIUSSEPPE CONTRERAS ARAUJO-15-PERU
  84. A39-4-CARIA SOFIA-13-PERU
  85. A39-19-MAX BRANDOL BACILIO CASTANEDA-15-PERU
  86. A39-42-SILVANA BELEN VASQUEZ HERRERA-9-PERU
  87. A42-4-KOZIOK NATALIA-15-POLAND
  88. A45-11-MOISE ELENA-LAVINIA-15-ROMANIA
  89. A45-21-OLTEANU ANDREEA IULIANA-13-RΟMANIA
  90. A45-22-NEGOESCU DIANA-14-ROMANIA
  91. A45-26-IONITA PAULA -13-ROMANIA
  92. A46-7-ALINA SMIRNOVA-14-RUSSIA
  93. A49-3-ZLATOMIR GERDCHIKOV-16-BULGARIA
  94. A51-1-IREM YILMAZ-10-TURKEY
  95. A51-3-BEYZA EYLUL ERGUN-13-TURKEY
  96. A51-5-OYKU ECE AYKOL-10-TURKEY
  97. A51-6-DEFNE DURU EKER-8-TURKEY
  98. A51-11-DERYA KIZILDAG-12-TURKEY
  99. A52-3-MATE DEKANY-9-PERU
  100. A52-11- DORA DOZSAI - 15-SERBIA
  101. A53-20-PATRICIA PILAR GUTARRA NORIEGA-5-PERU
  102. A54-19-ANTRA GANDHI-12-INDIA
  103. A54-21-SHIP C PATEL-INDIA
  104. A54-79-S KISHAN-15-INDIA
  105. A54-82-KARTIK H GURJAR-14-INDIA
  106. A55-1-MOUNIKA REDDY M-12-INDIA
  107. A55-4-AMARNATH J-16-INDIA
  108. A55-8-ALESHWARI B-13-INDIA
  109. A55-12-KAVYA R-11-INDIA
  110. A55-18-SIRISHA T-13-INDIA
  111. A55-20-NIKELESH C-12-INDIA
  112. A55-21-PRAHLAD A-14-INDIA
  113. A56-12-NEGAR VAGHEFI-11-IRAN
  114. A56-20-GOLSANAM RAHIMI-11-IRAN
  115. A57-4-WAI CHING CHEUNG-13-CHAINA
  116. A57-6-TSI LOK HO-11-CHAINA
  117. A57-8-TAK HUEN CHAN-13-CAINA
  118. A57-10-WING YAN HO-14-CHAINA
  119. A57-16-SIK YAN LEUNG-15-CHAINA

 

ΤΡΙΤΑ ΒΡΑΒΕΙΑ

  1. A2-2-KATARINA MARICK-12-SERBIA
  2. A4-1-ANA BUSNJA-8- CROATIA
  3. A4-6-SVEN JAIC-8-CROATIA
  4. A5-5-JELENA VLAJIN-13-SERBIA
  5. A5-8-ISIDORA JELECA-13-SERBIA
  6. A8-1-YANI GEORGIEV BLETZOV-10-BULGARIA
  7. A8-4-IULIANA PAVLOVA GARBOVA-9-BULGARIA
  8. A8-5-MILENA ONKOVA SHTEREVA-13-BULGARIA
  9. A10-7-MARIYA LECKO-14-BELARUS
  10. A10-9-ALEXANDRA TRUSKEVICH-13-BELARUS
  11. A10-14-ALEXANDRA EGOROVA-15-BELARUS
  12. A11-1-NAKSHI PATEL-13-INDIA
  13. A11-3-AARYAN MEHTA-11-INDIA
  14. A11-10-SHRIKA SONI-7-INDIA
  15. A11-18- YASH SHAHDHAIRYA SHAH-11-INDIA
  16. A12-4-DRAZEN PRIJOVIC-10-SERBIA
  17. A13-2-WING LAM CHAN-14-CHAINA
  18. A13-3-WAN IN CHERRY WONG-17-CHAINA
  19. A13-11-WAI YING VANESSA  YU-13-CHAINA
  20. A14-3-SEYMA BADANKA-9-TURKIYE
  21. A14-15-MIRAC YAREN CELIKTEN-9-TURKIYE
  22. A16-5-SOFIYA SHUSHMAN-12-UKRAINA
  23. A16-6-VALERIYA KALINA-9-UKRAINA
  24. A16-10-SOFIA BERMAS -11-UKRAINA
  25. A16-13-ANN GOSHURENKO-11-UKRAINA
  26. A16-16-TANIA BAIKO-11-UKRAINA
  27. A17-2-SANTA KOROLKOVA-13-LATVIJA
  28. A18-7-MARTA BJELICA-6-SERBIA
  29. A18-8-EVELINA BALAKANE-10-LATVIJIA
  30. A18-15-MARIJA JOVANOVIC-14-SERBIA
  31. A18-21-NINA JANKOVIC-6-SERBIA
  32. A18-30-VIVIEN MARGIT-9-SERBIA
  33. A18-36-MARKO GRBIC-5-SERBIA
  34. A18-38-SASA DIMOVIC-9-SERBIA
  35. A18-41-STRAHINJA DURANOVIC-11-SERBIA
  36. A19-1-SAKSHI PANDE-10-INDIA
  37. A19-7-RIYAN REJI-7-INDIA
  38. A19-10-SOHAN BHADALKAR-7-INDIA
  39. A19-12-ARYA MULAY-12-INDIA
  40. A19-15-GAURI NADKAR-10-INDIA
  41. A19-20-RICHA SINGH-10-INDIA
  42. A20-7-ELYA ERDAL-9-BULGARIA
  43. A20-14-STEFAN KRASIMIROV-12-BULGARIA
  44. A20-17-ELENA GEORGIEVA-10-BULGARIA
  45. A20-26-AISEL AZIZ-9-BULGARIA
  46. A20-27-MARIJA RUMENOVA GEORGIEVA-11-BULGARIA
  47. A23-11-GAUTAMI NIRLEPKUMAR CHAUHAN-11-INDIA
  48. A23-17-SHUBHAM CHETANBHAI UPADHYAY-11-INDIA
  49. A24-3- KRISTINA MIHALOVA-14-BULGARIA
  50. A27-1-LAZAR LJUBIC-12-LITHUANIA
  51. A27-13-IEVA VABILIAUSKAITE-12-LITHUANIA
  52. A28-3-STEFKA BAKARDJIEVA-10-BULGARIA
  53. A29-1-KIPPEN NAREP-8-ESTONIA
  54. A30-6-IRINA KRINITSINA-10-RUSSIA
  55. A30-9-IRINA GAVRILJCHUK-15-RUSSIA
  56. A30-10-DARJA BORODULINA-12-RUSSIA
  57. A30-17-VIKTORIA SIDORCHUC-12-RUSSIA
  58. A30-26-VALERIA CHEREPOVSKAJA-15-RUSSIA
  59. A30-27-ANASTASIYA PARSHUKOVA-15-RUSSIA
  60. A30-28-IRINA KOTELYUK-12-RUSSIA
  61. A30-38-DIANA ZAKERYAEVA- - RUSSIA
  62. A31-4-MIHAELA PLAMEMOVA TODOROVA-16-BULGARIA
  63. A31-5-DESISLAVA RADKOVA SKORCHELIEVA-17-BULGARIA
  64. A32-3-DIANA TRIBUSHNAYA-7-UKRAINA
  65. A32-11-VALERIYA BRESLAVETS-14-UKRAINA
  66. A32-14-ANN SOBESCHANSKAYA-15-UKRAINA
  67. A33-5-SHRUSHTI SATISH JADHAV-14-INDIA
  68. A33-8-SHRUTI MADHUKAR TELI-11-INDIA
  69. A33-12-PURVA DILIP SALVI-13-INDIA
  70. A33-13-SAKSHI GURUNATH TALEKAR-12-INDIA
  71. A33-21-HRITIK BALU KEDAR-10-INDIA
  72. A33-22-TANISHA RAJENDRA JADHAV-9-INDIA
  73. A34-10-KRISTINA STANIMIROVA-13-BULGARIA
  74. A35-10-STEPHANIE ZARELLA CARDENAS CANO-15-PERU
  75. A35-20-MARCO ANTONIO HERRERA FERNANDEZ-17-PERU
  76. A35-25-ARIANA NICOLE RIVERA ZAPATA-5-PERU
  77. A36-1-DANIEL MINAYA BERNA-7-PERU
  78. A37-12-GUNZALO GABRIEL CHECA MIRAYA-6-PERU
  79. A38-1-JUAN FERNANDO ALVARADO CAVERO-11-PERU
  80. A38-7-DANIELA CONTREROS RODRIGUEZ-16-PERU
  81. A39-27-MARIA DEL CARMEN CHAVEZ LAGONA-11-PERU
  82. A39-34-YESENIA CERMA GIL-17-PERU
  83. A41-1-LJUBICA STEVANOVIC-7-SERVIA
  84. A42-2-ANNA KLECHAMER-17-POLAND
  85. A43-5-BEATRICE ZAPCIRAN-12-ROMANIA
  86. A43-5-GHICA OLIVIA GABRIELA-12-ROMANIA
  87. A43-8-GEORGESCU ANA-MARIA ANTONIA-11-ROMANIA
  88. A43-9-DUMITRU IOANA-12-ROMANIA
  89. A43-11-CONSTANTINESCU MARIA-13-ROMANIA
  90. A43-13-MARES PETRUTA ELENA-13-ROMANIA
  91. A44-1-VASILACHE ADRIAN VALENTIN-13-ROMANIA
  92. A45-10-TAMAS ESTERA-14-ROMANIA
  93. A45-13-ZAMFIR ALIN PETRISOR-13-ROMANIA
  94. A45-16-BADICEANU ANDREEA-14-ROMANIA
  95. A45-28-DIANA-MARIA MARINOILI-14-ROMANIA
  96. A45-31-DOBRE MEDEEA GEORGIANA-14-ROMANIA
  97. A46-6-ELENA SCHEGLOVA-16-RUSSIA
  98. A46-8-ALINA BURLAKOVA-17-RUSSIA
  99. A47-2-SHENIS ASAMOVA-12-BULGARIA
  100. A48-4-NADEZHDA VIDENOVA-11-BULGARIA
  101. A49-4-DANIELA MILEVA-8-BULGARIA
  102. A50-2-EVA MAKHANKOVA-8-BELARUS
  103. A50-3-ANNA GHAYDUK-10-BELARUS
  104. A50-13-LERA MERKULOVA-10-BELERUS
  105. A50-17-ANNA ANTONYSHEVA-10- BELARUS
  106. A51-2-CAGIL YETIS-12-TURKEY
  107. A52-9- FLORIAN SANDOR- 14-SERBIA
  108. A52-12-KAROLINA  KOROSOS - 15-SERBIA
  109. A52-18-ALEXANDER CORDOVA VILELA-4-PERU
  110. A54-5-SHIVAMI M ZAVERI-13-INDIA
  111. A54-18-STUTI D DHOLAKIA-12-INDIA
  112. A54-37-VRUSHALI RANADIVE-10-INDIA
  113. A54-47-YASHNR THAKKAR-10-INDIA
  114. A54-69-RAJVEE DEESAWALA-8-INDIA
  115. A54-78-NIDHI SHUKLA-15-INDIA
  116. A55-2-NANDINI B-14-INDIA
  117. A55-5-PRAVEEN KUMAR J-14-INDIA
  118. A55-14-KEERTANA A-11-INDIA
  119. A55-15-MADHURI K-11-INDIA
  120. A55-16-VAMSIKIRAN A-14-INDIA
  121. A55-17-SREENIDHI A-11-INDIA
  122. A55-19-SRIKANT NAIK-14-INDIA
  123. A55-23-SANDEER KUMAR A-13-INDIA
  124. A56-9-HASTI ETESAMI-11-IRAN
  125. A56-18-FARDOKHT AFSARI KASHANI-11-IRAN
  126. A57-3-KA IN LAU-8-CHAINA
  127. A57-7-YUEN XIN CHAN-12-CHAINA
  128. A57-14-CHZUK YIN JADZ LAM-11-CHAINA
  129. A58-2-BOGIDAR KANEV-9-BULGARIA
  130. A58-4-KRISTIANA TODOROVA-8-BULGARIA
  131. A58-7-PRESLAVA IVANOVA-9-BULGARIA
  132. A59-1-RINO KATIC-17-CROATIA
  133. A60-1-DANICA JOVANOVIC-6-SERBIA
  134. A93-3-VICTORIA SIMEONOVA--6-BULGARIA